• »

Dofinansowanie na wymianę kotłówPoniedziałek, 13 listopada 2017

W miniony piątek w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie przedstawicieli miast i gmin z terenu powiatu limanowskiego z samorządowcami reprezentującymi województwo małopolskie. Dotyczyło ono przekazania umów na dofinansowanie wymiany nieekologicznych pieców dla gmin z terenu powiatu limanowskiego. Przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiegom - Stanisław Sorys oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska - wręczyli przedstawicielom samorządów umowy na dofinansowanie warte ponad 16 mln zł.

W spotkaniu wziął również udział Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, który odebrał umowy na dofinansowanie wymiany starych pieców. W Gminie Tymbark uda się wymienić 80 starych, nieekologicznych pieców na nowoczesne kotły na biomasę, paliwa gazowe oraz paliwo stałe.

Przekazane środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 umożliwiają wymianę starych kotłów, ale także umożliwią przeprowadzenie kampanii informującej o szkodliwym działaniu smogu dla życia i zdrowia człowieka oraz kampanii promującej działania proekologiczne.

 

Źródło: www.limanowa.in/ www.powiat.limanowa.pl

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark