• »

Święto SP w TymbarkuPoniedziałek, 04 grudnia 2017

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku obchodziła 1 grudnia swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną przez katechetów. Główne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Tymbark - Paweł Ptaszek, Przewodnicząca Rady Rodziców - Renata Szewczyk oraz Jej Zastępca - Józef Wańczyk.

W pierwszej części uroczystości zwycięzcom szkolnych konkursów o Józefa Marku zostały wręczone dyplomy i nagrody. Następnie koło teatralne, wykonując taniec z pomponami, wprowadziło zebranych w radosny nastrój.

Podczas głównej części uroczystości pierwszoklasiści zostali zaproszeni do "Królestwa Szkołolandii", którego władcy przeprowadzili im egzamin ze śpiewu, tańca i znajomości zasad bezpieczeństwa. Uczniowie klas pierwszych zdali egzamin śpiewająco, mogło się więc odbyć ślubowanie, po którym Dyrektor Szkoły - Tomasz Zieliński dokonał pasowania wszystkie dzieci z klas: 1a, 1b, 1c na uczniów Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Uroczystość zakończyła się występem zespołu Mały Tymbark, wspólnymi zdjęciami i wręczeniem upominków pierwszoklasistom.

 

fot. Roland Mielnicki

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark