• »

Gminne MikołajkiPiątek, 08 grudnia 2017

6 grudnia to wyczekiwany czas przez wszystkie dzieci, kiedy to obchodzimy imieniny św. Mikołaja, biskupa z Miry. Stało się już tradycją, że w tym okresie zapraszamy dzieci do instytucji kultury z terenu gminy na spotkanie z wyjątkowym gościem.

W tym roku z okazji mikołajek przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Już 5 grudnia dzieci spotkały się ze św. Mikołajem w bibliotece, gdzie czekały na nich słodkie upominki. Następnego dnia zaproszono najmłodszych do Świetlicy w Zamieściu na wspólną zabawę. Instruktorki z Centrum Edukacji Dzieci uczyły najmłodszych wykonywać kotki, zaprezentowały zwyczaje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem na 5 kontynentach, a także przeprowadziły z dziećmi grę edukacyjną.

Po zajęciach manualnych rozległ się głos dzwoneczka, oznajmiający przybycie długo wyczekiwanego gościa. Św. Mikołaj przybliżył wszystkim swoją historię, która sięga IV wieku, a następnie wręczył upominek każdemu z dzieci. We wspólnym spotkaniu uczestniczył Wójt Paweł Ptaszek. Na zakończenie Gospodarz Gminy pożegnał Agatę Dąbrowę, która przez pięć lat kierowała Świetlicą w Zamieściu.

Dziękujemy dzieciom za przybycie, a sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Imprezy odbyły się dzięki: Urzędowi Gminy w Tymbarku oraz Firmie Tymbark.

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark