• »

Świąteczny konkurs recytatorskiWtorek, 19 grudnia 2017

W sobotę (16 grudnia) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbyła się druga edycja gminnego konkursu recytatorskiego Polscy poeci dzieciom, dzieci poetom. Tegoroczna edycja tematycznie wprowadziła wszystkich zebranych w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków i uczniów klas od O-III szkół podstawowych z terenu gminy. Miał on na celu: ukazanie piękna języka polskiego, popularyzację poezji o tematyce bożonarodzeniowej, a także odkrywanie autorskich talentów. Po przeprowadzeniu eliminacji przedszkolnych i szkolnych do konkursu zgłoszono ogółem 26 uczestników.

Występy młodych recytatorów oceniało Jury w składzie: Paulina Ablewicz – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej, Kinga Urbańska – pracownik działu promocji Urzędu Gminy, Anna Sadkiewicz – bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Komisja brała pod uwagę przede wszystkim: poprawną wymowę, intonacje, barwę i modulację głosu, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, oryginalną interpretacje, dostosowanie tempa recytacji do treści i nastroju oraz pamięciowe opanowanie tekstu.

W przerwie konkursu publiczność obejrzała przedstawienie teatralne przygotowane przez Irenę Zwierczyk wraz z dziećmi z Klubu Moli Książkowych ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku pt. "Kraina Lodu". O scenografię do teatrzyku zadbała Maria Gniecka. Młodym aktorom dziękujemy za wspaniały występ.

Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców i wręczyło wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. W podsumowaniu Komisja stwierdziła, że poziom konkursy był wysoki, niezwykle wyrównany, dzieci wykazały się świetną interpretacją prezentowanych tekstów.  Fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Biblioteka Publiczna w Tymbarku oraz Firma Tymbark.

 

Nagrodzeni:

Kategoria wiekowa – klasy 0

1 - Lena Zborowska – Przedszkole Samorządowe w Tymbarku ex aequo Julia Kulig – Przedszkole „U cioci Agatki”
   2 - Laura Orzeł – Parafialne Przedszkole w Tymbarku ex aequo Oliwia Kulpa – Szkoła Podstawowa w Podłopieniu
   3 - Zuzanna Tajduś – Przedszkole Samorządowe w Tymbarku

 

Kategoria wiekowa – klasy I

1 - Kinga Juszczak – SP w Tymbarku ex aequo Szymon Szelec – NSP w Piekiełku
   2 - Alicja Duda – SP w Tymbarku ex aequo Magdalena Kordeczka – SP w Zawadce
   3 - Anastasiia Tkachenko – SP w Podłopieniu ex aequo Patryk Matląg – SP w Tymbarku

 

Kategoria wiekowa – klasy II i III

1 - Julia Gąsior – SP w Zawadce ex aequo Emilia Śmiech – SP w Tymbarku
   2 - Edyta Majda – SP w Podłopieniu ex aequo Katarzyna Rząsa – NSP w Piekiełku
   3 - Aneta Kęska – SP w Podłopieniu ex aequo Zuzanna Staśko – SP w Tymbarku

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark