• »

Upamiętnili bitwę na JabłońcuCzwartek, 21 grudnia 2017

20 grudnia na strzelnicy w ZS im. KEN w Tymbarku odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Tymbark dla dzieci i młodzieży z tymbarskich szkół, upamiętniające Bitwę pod Limanową.

Uczeń z ZS Maciej Tomaszewski przedstawił wszystkim uczestnikom swoją prezentację multimedialną pokazującą walki na wzgórzu jabłonieckim, jakie miały miejsce w dniach: 2-14.12.1914 r. Przybliżył również postacie dowódców oraz wspomnienia uczestników bitwy. Zachęcamy do obejrzenia w/w prezentacji (załącznik poniżej).

Jak zwykle wyborowi strzelcy zostali mile przyjęci przez gospodarza szkoły Panią Dyrektor Jolantę Dunikowską-Wszołek oraz nauczycieli: pułkownika Jana Dominika, który był sędzią głównym i czuwał nad bezpieczeństwem na strzelnicy oraz Panią Małgorzatę Kulig, pełniącą rolę fotoreportera.

Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe przyjęcie, podziękowania kierujemy również pod adresem „pomocników” czyli uczniów klas wojskowych, którzy pomagali przy sprawnym przebiegu zawodów.

 

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

Drużyny rocznik 2005 i młodsi:

I miejsce: SP Tymbark 169 pkt. – Katarzyna Kasperska, Weronika Moskal, Wojciech Czyrnek

II miejsce: SP Podłopień 144 pkt. – Przemysław Ryś, Tomasz Piaskowy, Szymon Duda

III miejsce: SP Podłopień 49 pkt. – Zuzanna Kęska

 

Drużyny rocznik 2002-2004:

I miejsce: NG Piekiełko 241 pkt. – Dawid Bubula, Krystian Guzik, Ignacy Kurek

II miejsce: NG Piekiełko 214 pkt. – Julia Surdziel, Agata Rusnak, Kinga Kapturkiewicz

III miejsce: SP Tymbark 201 pkt. – Aleksandra Kęska, Oliwia Zwierczyk, Oliwia Moskal

IV miejsce: SP Tymbark 188 pkt. – Angelika Czoipek, Konga Kubowicz, Agata Stapińska

V miejsce: SP Podłopień 147 pkt. – Rafał Pietoń, Kamil Plata, Krzysztof Szewczyk

VI miejsce: SP Tymbark 144 pkt. – Kinga Cudek, Krzysztof Bulanda

VII miejsce: NG Piekiełko 74 pkt. – Kapturkiewicz Karol

 

Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze:

I miejsce: Katarzyna Kasperska 79 pkt.

II miejsce: Weronika Moskal 78 pkt.

III miejsce: Zuzanna Kęska 49 pkt.

 

Chłopcy 2005 i młodsi:

I miejsce: Przemysław Ryś 64 pkt.

II miejsce: Tomasz Piaskowy 51 pkt.

III miejsce: Szymon Duda 29 pkt.

IV miejsce: Wojciech Czyrnek

 

Dziewczęta rocznik 2002-2004:

I miejsce: Oliwia Zwierczyk 78 pkt.

II miejsce Kinga Kapturkiewicz 76 pkt.

III miejsce: Agata Rusnak 73pkt.

IV miejsce: Agata Stapińska 69 pkt.

V miejsce: Julia Surdziel 65pkt.

VI miejsce: Kinga Cudek 63 pkt.

VII miejsce: Kinga Kubowicz 60 pkt.

VIII miejsce: Angelika Czopek 59 pkt.

IX miejsce: Oliwia Moskal 57 pkt.

 

Chłopcy rocznik 2002-2004:

I miejsce: Ignacy Kurek 84 pkt.

II miejsce: Krzysztof Bulanda 81 pkt.

III miejsce: Dawid Bubula 80 pkt.

IV miejsce: Krystian guzik 77 pkt.

V miejsce: Kamil Plata 76 pkt.

VI miejsce: Karol Kapturkiewicz 74 pkt.

VII miejsce: Aleksandra Kęska 66 pkt.

VIII miejsce: Rafał Piętoń 37 pkt.

IX miejsce: Krzysztof Szewczyk 34pkt.

 

OPEN

I miejsce: Rafał Kasperski 82 pkt.

II miejsce: Franciszek Zoń 81 pkt.

III miejsce: Grzegorz Surdziel 80 pkt.

IV miejsce: Grzegorz Kęska 77 pkt.

V miejsce: Grzegorz Surdziel 73 pkt.

VI miejsce: Jacek Czyrnek 71 pkt.

VII miejsce: Jolanta Berdychowska 58 pkt.

 

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy, indywidualni zwycięzcy: medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Tymbarku.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

 

Współorganizatorzy:
Barbara Janczy oraz Robert Nowak 

ZAŁĄCZNIKI

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark