• »

Tymbarski Ton na Jasnej GórzePoniedziałek, 08 stycznia 2018

7 stycznia 2018 roku Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton udała się z kolędą do Częstochowy. Kolędowanie rozpoczęto w dwóch częstochowskich kościołach - pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej i św. Wojciecha, by o godzinie 17.00 udać się do Bazyliki na Jasnej Górze.

Jak podkreślają członkowie Orkiestry tegoroczna pielgrzymka ma wyjątkowy charakter przez wzgląd na przypadające w 2018 roku jubileusze: 25-lecia istnienia Strażackiej Orkiestry Dętej Tymbarski Ton, 140-lecia OSP Tymbark oraz 70-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu, którego członkinie także wzięły udział w wyjeździe. Orkiestrze tradycyjnie towarzyszył także Gospodarz Gminy Tymbark – Wójt Paweł Ptaszek.

Organizatorem pielgrzymki był kierownik Orkiestry Ryszard Gawron, który: składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się, że wizyta u stóp Jasnej Pani Częstochowskiej mogła dojść do skutku. Szczególne podziękowania dla sponsorów oraz siostry Krystyny, która przez te lata była organizatorem pobytu i opiekunem w Częstochowie dla tymbarskich pielgrzymów.

 

 

źródło: tymbark.in
zdjęcia: Roland Mielnicki

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark