• »

Noworoczne kolędowanieWtorek, 16 stycznia 2018

Stało się już tradycją, że w okresie noworocznym, pełnym radości i nadziei, społeczność gminy spotyka się na wspólnym kolędowaniu. W tym roku, 14 stycznia (niedziela), w tymbarskiej bibliotece odbył się Koncert Noworoczny, wypełniony najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu rodzimych artystów.

Patronat nad imprezą objął Wójt Paweł Ptaszek. Rozpoczął koncert od powitania wszystkich zebranych zarówno artystów jak i publiczność. W swoim wystąpieniu nawiązał do tradycji wspólnego kolędowania, która buduje więzi międzypokoleniowe. Kolejno zabrał głos Starosta Jan Puchała, podziękował za wspólne kolędowanie i życzył miłego słuchania i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Natomiast ks. Witold Warzecha podkreśli istotę i znaczenie społeczności lokalnej, która przez wspólne kolędowanie tworzy jedną rodzinę.

Po części oficjalnej, jako pierwszy na scenie zaprezentował się debiutujący Zespół Muzyczny „Św. Józef” z Piekiełka, którego skład tworzy grupa ponad 20 młodych muzyków, pełnych pasji i radości ze wspólnego muzykowania. Powstał z inicjatywy ks. Witolda, a działa pod kierunkiem Lucyny Wodniak. Premierowy występ został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność o czym świadczyły gromkie brawa.

Jako kolejny wystąpił Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia” z Podłopienia pod batutą Lucjana Bożka. Jest to chór wielopokoleniowy, którego pasja jest wspólne śpiewanie podczas uroczystości kościelnych. Zaprezentował swój repertuar po raz kolejny w naszej bibliotece i został bardzo ciepło przyjęty przez widownię.

Na zakończenie wystąpił Chór Parafialny z Tymbarku, pod kierownictwem Piotra Taczanowskiego. Posiada bogatą historię, już od 19 lat uświetnia swoimi występami uroczystości kościelne, patriotyczne i środowiskowe. Zrzesza ludzi różnych profesji, których łączy wspólna pasja: śpiew i muzyka. W swoim dorobku ma występy na Jasnej Górze w Częstochowie, w Ludżmierzu, a także podczas corocznych „Zagórzańskich spotkań chórów" w Mszanie Dolnej. Widownia z przyjemnością wysłuchała mistrzowskiej interpretacji prezentowanych utworów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom za występ, a publiczności za liczne przybycie i mile spędzony czas w rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark