• »

Szkolenie z musztryCzwartek, 18 stycznia 2018

 Od 17 stycznia 2018 roku do końca lutego br. raz w tygodniu funkcjonariusze Wydziału Odwodowego /Reprezentacyjnego/ Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu prowadzą szkolenia z zakresu musztry.

Musztra - to ćwiczenia wojskowe, które uczą, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, poruszać się z bronią i bez broni, formować szyki oraz zachowywać się w szyku i poza nim. Rozróżnia się musztrę indywidualną i zespołową pieszą oraz z pojazdami (wozami bojowymi).

Musztra indywidualna przygotowuje żołnierza do wystąpień służbowych oraz do działania w zespole.

Musztra zespołowa przygotowuje pododdziały i oddziały do wystąpień służbowych oraz działania w szyku pieszym i z pojazdami.

 W zajęciach w Tymbarku udział biorą Strzelcy z pierwszych klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

Realizacja tego tak bardzo ważnego przedsięwzięcia szkoleniowego w jednostce tymbarskiego Strzelca jest możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG ppłk. SG Stanisława Laciugi i naczelnika Wydziału Odwodowego /Reprezentacyjnego/ KaOSG ppłk. Krzysztofa Janusa.

Robert Nowak

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark