• »

Czwarty instrument od ParafiiPiątek, 19 stycznia 2018

Dzięki przychylności księdza proboszcza dra Jana Banacha i ofiarności tymbarskich parafian Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton wzbogaciła się o nowy instrument. Jest to saksofon sopranowy zakupiony za kwotę 3 490 złotych, w tym 2 820 złotych to środki ze składki w czasie sumy w dniu 31 grudnia ubiegłego roku, a pozostała część w kwocie 670 złotych została zapłacona ze środków OSP Tymbark.

Jest to dla nas piękny prezent na początku roku 2018, w którym Orkiestra obchodzi swój srebrny jubileusz. Składkę w ostatnią niedzielę grudnia zapoczątkował cztery lata temu ówczesny proboszcz ksiądz prałat Edward Nylec, a od dwóch lat tą formę pomocy kontynuuje obecny ksiądz proboszcz dr Jan Banach. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi i wszystkim ofiarodawcom - mówi Ryszard Gawron, kierownik orkiestry.

W czasie niedzielnego koncertu kolęd i pastorałek, który rozpocznie się w tymbarskim kościele o godzinie 15.00 nowy instrument zabrzmi po raz pierwszy i zostanie oficjalnie przekazany orkiestrze. W koncercie wystąpią: Gloria Mariae, Laus Deo, Chór Parafialny i Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton.

St. Przybylski

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark