• »

"Tymbarskie kolędowanie" już jutroPiątek, 26 stycznia 2018

W dniach 27-28 stycznia br. w Tymbarku odbędzie się Przegląd Kolędniczy "Tymbarskie kolędowanie". Pierwszy dzień imprezy to czas przesłuchań, które będą miały miejsce w Bibliotece Publicznej w Tymbarku w godzinach 9.00-13.00.

Drugiego dnia, w Kościele Parafialnym w Tymbarku o godzinie 14.00, odbędzie się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród oraz koncert laureatów.

Organizatorami przeglądu są: Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Tymbarku i Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Celem konkursu jest upowszechnianie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów i chórów oraz pularyzacja wartości artystycznych kolęd, pastorałek i kantyczek.

"Tymbarskie Kolędowanie" jest konkursem dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Tymbark. Repertuarem są tradycyjne kolędy, pastorałki i kantyczki. Każdą szkołę może w danej kategorii wiekowej reprezentować maksymalnie 2 solistów oraz 2 zespoły wokalno-instrumentalne lub 1 chór wielogłosowy. Uczestnicy konkursu będą oceniani w następujących kategoriach wiekowych: 

A – przedszkolaki – soliści
   B – przedszkolaki
zespoły
   C – uczniowie klas I-III – soliści
   D – uczniowie klas I-III – zespoły
   E – uczniowie klas IV-VI – soliści
   F – uczniowie klas IV-VI – zespoły
   G – uczniowie klas VII i gimnazjum – soliści
   H – uczniowie klas VII i gimnazjum – zespoły
   I – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – soliści
   J – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – zespoły

 

PONIŻEJ HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ:

 

 

 

 

 

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark