• »

Zimowe manewry na PaprociPiątek, 26 stycznia 2018

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku wzięła udział w zimowych zajęciach szkoleniowych na Górze Paproć w Beskidzie Wyspowym.

Zajęcia z zakresu budowania baz w górach w warunkach zimowych, zasad bytowania, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w górach i bezpieczeństwa poruszania się w górach przeprowadzili sekcyjni ZS: Dawid Grys i Kamil Smoroński.

Dla młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej, tego typu zajęcia terenowe w pasmach górskich pięknego Beskidu Wyspowego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

W czasie prowadzonych zajęć uczymy również młodzież, jak właściwie oceniać odległość w górach, podkreślając, że ukształtowanie terenu ma wpływ np. na tempo marszu – mówi chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w jednostce tymbarskiego Strzelca, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 25–lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej w Tymbarku. Przypomnijmy, że w roku 1911 w Tymbarku rozpoczęła działalność 26. Polska Drużyna Strzelecka.

Robert Nowak

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark