• »

Dzień Ochrony Danych OsobowychWtorek, 30 stycznia 2018

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku przystąpiła do uczestnictwa w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Twoje dane – twoja sprawa.

Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkół o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

Pierwszym etapem programu było przeszkolenie kadry pedagogicznej i wyposażenie jej w odpowiednie materiały edukacyjne, które umożliwiają przeprowadzenie w szkole lekcji wychowawczych i innych zajęć związanych z tematyką ochrony danych osobowych.

Kolejnym elementem programu była organizacja w szkole Dnia Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie wzięli udział w krzyżówkowym konkursie z nagrodami. Dzieciaki wykazały się przy tym wielkim zaangażowaniem oraz niemałą wiedzą, która – jak wierzymy – pomoże im bezpiecznie funkcjonować we współczesnym świecie, zarówno tym realnym jak i wirtualnym. Podsumowanie konkursu odbyło się w czasie apelu zorganizowanego przez uczniów z klasy 2b gimnazjalnej w ramach projektu edukacyjnego.

Katarzyna Śmiech

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark