• »

Młodzi tymbarczanie za czystym powietrzemPiątek, 09 lutego 2018

Kochasz dzieci nie pal śmieci! Nie truj sąsiada to nie wypada! Z takimi hasłami na ustach, wczoraj, na tymbarski rynek przemaszerowali, w towarzystwie opiekunów, uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Tymbarku i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola u Cioci Agatki.

Młodzi Mieszkańcy naszej gminy przybyli, by wyrazić swój sprzeciw wobec ciągłego zanieczyszczania powietrza poprzez bezmyślne zachowania ludzi, m.in. palenie śmieci. Dzieci wyposażone w maseczki przeciwpyłowe i maski przeciwgazowe przedstawiły krótką prelekcję na temat konsekwencji zdrowotnych płynących z wdychania zanieczyszczonego powietrza.

Z inicjatorami akcji spotkał się Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek, który wspomniał, że zanieczyszczenie smogiem dotyczy nie tylko dużych miast lecz również mniejszych miejscowości. Nadmienił, że Gmina Tymbark podejmuje działania mające na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, m.in. poprzez termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Tymbarku czy przyłączenie się do programu mającego na celu wymianę kotłów węglowych w gospodarstwach domowych.  Przypomniał, że na terenie Tymbarku zamontowano sensory mierzenia zanieczyszczenia powietrza, dzięki którym sprawdzić można stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu. Na koniec życzył dzieciom udanych ferii zimowej.

Dziękujemy uczniom i przedszkolakom oraz ich opiekunom za przygotowania tej cennej inicjatywy, która na pewno zwróciła uwagę Mieszkańców na niestety narastający problem zanieczyszczania powietrza.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark