• »

Warsztaty robotówPoniedziałek, 26 lutego 2018

Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych, w tymbarskiej bibliotece, zorganizowano dla dzieci zajęcia z robotyki. Miały one na celu poznanie nowych technologii poprzez odkrywane tajników projektowania, programowania i konstruowania robotów.

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu zestawów lego Mindstorms, laptopów i aplikacji mobilnych uczyli się kreatywności oraz logicznego myślenia. W trakcie zajęć posługiwano się zestawami edukacyjnymi, które umożliwiają skonstruowanie wielu różnych robotów (Łazik, Rover i inne) oraz realizację własnych pomysłów. Przy projektowaniu pojazdów korzystano z: mikrokontrolerów, wysięgników czy ruchomych dźwigni, sensorów, czujników dotyku oraz motorów EV3. Dzięki temu bez żadnych trudności powstawały proste jak i zaawansowane konstrukcje. W trakcie zajęć, czteroosobowe zespoły brały akyywny udział w realizacji zadań, uczyły się współpracy w zespole przy realizacji projektu. W efekcie powstawały zdolne do poruszania się pojazdy, które za pomocą czujnika rozpoznają przeszkody znajdujące się w ich zasięgu.
W ciagu zajęć z robotyki dzieci w praktyczny i ciekawy sposób spędziły wolny czas. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co bardzo dziękujemy.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark