• »

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy WyklętychPoniedziałek, 05 marca 2018

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się w 333 miejscowościach w Polsce i 8 zagranicznych miastach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Chicago i Wiedniu. Poprzez ten bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ok. 70 000 biegaczy.

 

Ideą projektu jest:

  • promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu,
  • oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP,
  • propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia.

 

Uczniowie ZS im. KEN w Tymbarku należący do Jednostki Strzeleckiej 2007 w składzie: Woźniak Dawid, Kowalczyk Wiesław, Nawieśniak Kamil, Musiał Jakub, Aksamit Mateusz, Pastuszak Michał, Żelazny Anna, Janowiec Karol, Pawlikowska Aneta i Stanisław Opach po raz kolejny uczestniczyli w tej szlachetnej imprezie, która odbyła się w Przyszowej.

Wszyscy uczestnicy pokonali z powodzeniem dystans 1963 metrów (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek).

Nasz utalentowany biegacz Dawid Woźniak w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął II miejsce i zdobył pamiątkowy puchar. Dawid poprawił swój wynik z poprzedniego roku o jedno miejsce (w 2017 roku zajął w tej samej kategorii 3 miejsce).

Na mecie po ukończeniu biegu na wszystkich czekały pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wśród startujących rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

 

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark