• »

Konkursu historyczny Znaj-ZnakCzwartek, 08 marca 2018

W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, 6 marca, odbyła się IV edycja konkursu historycznego Znaj-Znak. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Limanowski Pan Jan Puchała oraz Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

W konkursie wzięło udział 32 gimnazjalistów z Limanowej, Dobrej, Piekiełka, Tymbarku, Pisarzowej, Jurkowa i Mszany Górnej. Konkurs odbył się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Jury konkursu pracowali: Pani Ewa Skrzekut – Kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Pani Paulina Ablewicz – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Pan Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN. Konkurs odbywał sie w oparciu o grę edukacyjną IPN - Znaj-znak i przebiegał w trzech turach.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce – Patrycja Bożek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

II miejsce – Monika Bolisęga – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

III miejsce – Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa w Tymbarku

Wyróżnienie – Ewa Kumórkiewicz – Szkoła Podstawowa w Tymbarku

 

Po konkursie uczniowie wzięli udział w turnieju strzeleckim i pokazie ratownictwa medycznego. Z zasadami udzielania pierwszej pomocy zapoznali gimnazjalistów nasi uczniowie: Paweł Mamala i Kacper Gromala – zaangażowani w działalność Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej. Nad przebiegiem turnieju strzeleckiego czuwał Pan płk Jan Dominik – nauczyciel przysposobienia wojskowego razem z uczniami z 3C i 2C.

 

Wyniki turnieju strzeleckiego:

I miejsce – Bartłomiej Sułkowski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

II miejsce – Kinga Kapturkiewicz – Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku

III miejsce – Jakub Zasadni – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

 

Uczniowie i ich opiekunowie mieli także okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu Pana Dariusza Gorajczyka na temat ks. Władysława Gurgacza – kapelana żołnierzy podziemia niepodległościowego na Sądecczyźnie.

Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Krakowski Oddział IPN, Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

Nad przebiegiem konkursu czuwali uczniowie klas wojskowych i policyjnych.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark