• »

Dzień Kobiet w Świetlicy WiejskiejPiątek, 09 marca 2018

Stało się już tradycją, że 8 marca, w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu organizowane jest spotkanie władz samorządowych z seniorkami oraz Paniami aktywnie działającymi w KGW z terenu Gminy Tymbark. Dzień Kobiet to doskonała okazja, by podziękować wszystkim Paniom za działalność społeczną i zaangażowanie w życie kulturalne naszej gminy.

Wspólne spotkanie rozpoczęto od życzeń przygotowanych na te okoliczność przez dzieci ze Świetlicy w Zamieściu. Moc ciepłych słów i miłych życzeń wszystkim zebranym przekazał Wójt Paweł Ptaszek. Do gratulacji przyłaczył się również Starosta Jan Puchała. W imieniu Rady Gminy zabrała głos Przewodnicząca Zofia Jeż. Miłym akcentem uroczystości były symboliczne kwiaty, które wręczali włodarze gminy i starostwa.

W programie spotkania znalazły się również ciekawe niespodzianki dla wszystkich kobiet. Jedną z nich był pokaz pielęgnaci i regeneracji skóry twarzy przy użyciu naturalnych kosmetyków, przygotowany przez wizażystkę, Marię Drabik. Niezapomnianych wrażeń estetycznych dostarczyły nam Panie z KGW w Podłopieniu. Na chwilę publiczność przeniosła się w scenerię wiejskiego domu z początków XX wieku, gdzie wieczorami spotykały się gospodynie przy skubaniu pierza, by poplotkować o codziennych wydarzeniach. Prezentowana scenka obyczajowa pt. „Skubanie pierza” zajęła I miejsce na Słazie Limanowskiej i Powiatowym Przegladzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW Powiatu Limanowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach odbyło się walne zebranie Pań działających w Stowarzyszeniu KGW Gminy Tymbarku.

Organizatorzy serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia.

 

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark