• »

Wójt odebrał promesęCzwartek, 22 marca 2018

Dziś w Krakowie Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Na zadania wnioskowane przez jednostki samorządu terytorialnego województwa małopolskiego zostały przyznane środki w wysokości ponad 57 mln zł, z czego:

. ponad 28,6 mln na drogi powiatowe,
. ponad 28,6 mln na drogi gminne.

Efektem przeprowadzonych prac inwestycyjnych będzie przebudowa, budowa lub remont ponad 74 km dróg (12 zadań dotyczących dróg powiatowych i 24 dotyczące dróg gminnych).

 

W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, który odebrał promesę na budowę drogi gminnej pn. Kwaśniakówka w miejscowości Podłopień i Tymbark

Jak już informowaliśmy termin rozpoczęcia prac przy inwestycji przewidywany jest na początek kwietnia, natomiast wykonania na koniec sierpnia br. Koszt zadania to blisko 462 tys. zł w tym 212 tys. zł Gmina Tymbark pozyskała w ramach w/w  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

 

Podsumowanie rozdania promes w TVP3 Kraków

 

źródło: www.malopolska.uw.gov.pl

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark