• »

Gminny Konkurs OrtograficznyPoniedziałek, 26 marca 2018

22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Tymbarku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Wójta”. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas II-III oraz klas IV-VII. Uczestnicy pisali dyktando wiosenne pt. „Ortograficzne rozterki”, które rozpoczynało się od słów: „Wiosna w tym roku spóźniła się…”. Tekst dyktanda zawierał liczne wyjątki ortograficzne, ponieważ rywalizacja toczyła się o złote pióro Wójta, więc stawka była niemała. Młodsze dzieci przyglądały się natomiast krajobrazowi tymbarskiej ziemi.

Komisja konkursowa złożona była z nauczycieli języka polskiego oraz nauczycieli klas II-III. Po wyłonieniu zwycięzców nagrody wręczyli: w imieniu Pana Wójta – Sekretarz Gminy Pani Stanisława Kaptur oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tymbarku Pan Tomasz Zieliński.

 

Zwycięzcami Gminnego Konkursu „O złote pióro Wojta” zostali:

W KATEGORII KLAS I-III:

I miejsce – Małgorzata Wolfinger SP Tymbark

II miejsce – Blanka Stach – SP Piekiełko

III miejsce – Maciej Pach – SP Tymbark

 

W KATEGORII KLAS IV-VII:

I miejsce – Anna Czyrnek – SP Podłopień

II miejsce – Jakub Śmiech – SP Tymbark

III miejsce – Sylwester Smoroński – SP Piekiełko

 

Organizatorami konkursu były nauczycielki Szkoły Podstawowej w Tymbarku: Pani Bogusława Naściszewska, Pani Alicja Dziadoń, Pani Urszula Duda i Pani Jowita Janik.

Uprzejmie dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii za ufundowanie nagród oraz Radzie Rodziców SP w Tymbarku za pomoc w organizacji konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Janik

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark