• »

Podsumowanie Konkursu PalmPoniedziałek, 26 marca 2018

W Niedzielę Palmową, 25 marca, tradycyjnie już, na rynku w Tymbarku odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych, zorganizowany przez Sołtysa – Pana Andrzeja Ligasa i Radę Sołecką Wsi Tymbark.

Po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.30 wszyscy chętni do udziału w konkursie, którzy własnoręcznie wykonali swoją palmę, udali się po odbiór numeru, który posłużył do wyłonienia zwycięzców.

Wybór nie był łatwy, ponieważ każda z palm była najładniejsza na swój sposób. Jury, przy ocenie, brało zatem pod uwagę nie tylko kryterium „ładności”, ale także pracochłonności i estetykę wykonania, a także wielkość. Spośród wielu pięknych i różnorodnych – większych i mniejszych – palm komisja, składająca się z Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Tymbark wyłoniła zwycięzców. Przyznano także nagrody specjalne ufundowane przez Wójta Gminy Tymbark – Pawła Ptaszka, Starostę Limanowskiego – Jana Puchałę oraz Proboszcza Parafii Tymbark – ks. dr. Jana Banacha. Po burzliwej naradzie ostatecznie zdecydowano przyznać następujące miejsca i nagrody:

 

I miejsce – Piotr i Małgorzata Majkrzak

II miejsce – Wojciech Stelmach

III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Tymbarku - GRUPA MUMINKI

Nagrodę Wójta otrzymali - Adrian i Ewelina Majda, natomiast Nagrodę Starosty - Niepubliczne Przedszkole u Cioci Agatki.

 

Zdobywcy I, II i III miejsca oraz wyróżnień specjalnych otrzymali nagrody pieniężne, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i inne upominki rzeczowe. 

Fundatorami nagród w Konkursie byli: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Tymbark, Firma MTM Galicja Teresa i Marian Ścianek, Firma Tymbark, Firma Hydrokap – Władysław Kapturkiewicz, Firma Transportowa Jan i Jarosław Kaim, Wójt Gminy Tymbark, Starosta Limanowski, Proboszcz Parafii Tymbark.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości Niedzieli Palmowej w Tymbarku autorstwa Rolanda Mielnickiego.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark