• »

Strzelcy Pamiętają o Wielkim PolakuPiątek, 06 kwietnia 2018

Byli pod krzyżem Papieskim... Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku, w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN, w dniu 4 kwietnia 2018 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXV rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec OSW w Tymbarku (2 kwietnia 1993 r).

W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas piękną, wiosenną aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca. W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi w XIII rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców i prosiliśmy Pana Boga za wstawiennictwem Naszego Papieża o dalsze błogosławieństwo dla członków Strzelca w 25. rocznicę reaktywacji Związku – kończy Józef Banach, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica.

 

Przypomnijmy, że z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego prze górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954 r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny. W ten sposób Gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki.

Robert Nowak

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark