• »

Konkurs plastyczny rozstrzygniętyWtorek, 10 kwietnia 2018

„Maszerują Strzelcy Maszerują…” – to temat Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku i Urząd Gminy w Tymbarku w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym celem konkursu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 25-lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej w Tymbarku oraz upamiętnienie Strzelców i Legionistów walczących na Ziemi Limanowskiej.

Jury pod przewodnictwem Agaty Czaja dokonało oceny 54 prac nadesłanych na konkurs i postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

Grupa wiekowa klasy 4-6


1. Oliwier Kordeczka, SP Tymbark
2. Aleksandra Czyrnek, SP Tymbark
3. Paulina Gembałyś, SP Zawadka
4. Anna Rusnak, NSP Piekiełko
5. Błażej Sikoń, NSP Piekiełko

 

Grupa wiekowy klasy 6, 7 i Gimnazjalne


1. Julia Dziadoń, Gimnazjum Tymbark
2. Aleksandra Odziomek, Gimnazjum Tymbark
3. Anna Nowak, Gimnazjum Tymbark
4. Angelika Czopek, Gimnazjum Tymbark
5. Aleksandra Janczy, Gimnazjum Tymbark

 

Grupa wiekowa szkoły średnie


1. Anna Żelazny, ZS im. KEN
2. Izabela Jurkowska, ZS im. KEN
3. Martyna Marszałek, ZS im. KEN

 

Wyróżnienia otrzymali: Konrad Baran (SP Tymbark), Julia Kordeczka (SP Zawadka), Antoni Urbański (SP Tymbark), Jakub Kuruc (Niepubliczne Gimnazjum Piekiełko).
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród rzeczowych odbyło w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbarku w dniu 10 kwietnia 2018 roku. Minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych w Katyniu w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej w 8. rocznicę tej tragedii.

Nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostkę tymbarskiego Strzelca zwycięzcom wręczyli: Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek i przewodnicząca komisji konkursowej Agata Czaja.

Prace zostały opublikowane na okolicznościowych widokówkach wydanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Robert Nowak

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark