• »

Koncert patriotyczny przedszkolakówCzwartek, 26 kwietnia 2018

W przededniu obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, święta, tak bardzo ważnego dla każdego Polaka, tymbarskie przedszkolaki przygotowały niezwykły koncert patriotyczny.

W środę (25 kwietnia), młodzi artyści wraz z publicznością zebrali się w auli biblioteki, by wziąć udział w lekcji patriotyzmu, przepełnionej symbolami narodowymi. Wśród gości obecni byli: Wójt Paweł Ptaszek, nauczyciele, rodzice, młodzież oraz uczniowie.

Wspólny koncert rozpoczęły dzieci z Przedszkola Parafialnego od pieśni patriotycznej „Od Bałtyku do Tatr…”, by następnie przenieść widownię w klimaty nastrojowego walca. Przedszkolaki dały popis muzyczny z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych, a także taneczny z subtelną choreografią.

Z ogromną uwagą i zaciekawieniem publiczność obejrzała pantominę „Zraniony orzeł”, nawiązujacą do historii odzyskania niepodległosci, w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego. Kolejne grupy zaśpiewały utwory patriotyczne we własnej aranżacji: „Marsz Polonia”, ”Polska biało-czerwona”, „Symbole Polski”, "Polska, to ojczyzna moja”.

Na koniec wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola „Cioci Agatki” ze specjalnym programem słowno-muzycznym. Pojawił się motyw recytatorski, a także pieśni „Piękna jest nasza Polska" i wymowny taniec z flagami.

Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich uczestników zakończyło dzisiejszą uroczystość. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom udanego występu, a nauczycielom dziękujemy za ciekawy program i przygotowanie dzieci.

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark