• »

25-lecie "Tymbarskiego Tonu"Niedziela, 13 maja 2018

 

Srebrny jubileusz Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”, wpisany w kalendarium gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, będzie świętowany 19 maja, a więc jeden dzień po dacie urodzin św. Jana Pawła II.

Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.30 spotkaniem zaproszonych gości i członków orkiestry jubilatki przy Wadowickim Dębie Pamięci Jana Pawła II rosnącym w obrębie remizy OSP Tymbark od dziesięciu lat.

Orkiestra rozpocznie uroczystość wykonaniem „Barki”, po czym nastąpi przejście do Kościoła Parafialnego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy przejdą na tymbarski rynek, by uczestniczyć w oficjalnym przekazaniu przez Wójta Gminy Tymbark dr Pawła Ptaszka pięknych i wartościowych instrumentów zakupionych przez samorząd z okazji jubileuszu. Już dziś możemy ujawnić, że orkiestra wzbogaci się o tubę i saksofon altowy. Uroczystość na rynku zakończy się specjalnie przygotowanym występem artystycznym dzieci z Przedszkola Samorządowego im. H. Ch. Andersena w Tymbarku oraz dedykacją od orkiestry - odegraniem poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Po zakończeniu poloneza wszyscy zebrani przejdą do remizy OSP Tymbark na dalszy ciąg części oficjalnej oraz poczęstunek i zabawę taneczną.

 

Informacje o Wadowickim Dębie Pamięci JPII

Staraniem kierownika orkiestry Ryszarda Gawrona Dąb Pamięci JPII został przywieziony z Wadowic do Tymbarku w dniu 18 maja 2008 roku. W tym dniu na wadowickim rynku nasza orkiestra uczestniczyła w tradycyjnym koncercie pod nazwą „Strażacy w hołdzie JPII”.

Dąb posiada certyfikat nr 000514 i został zasadzony 26 lipca 2008 roku w czasie obchodów 130-lecia OSP Tymbark i 15-lecia Orkiestry.

 Fakt zasadzenia jest udokumentowany w specjalnym protokole, którego jeden egzemplarz został przesłany do władz samorządowych Wadowic, a drugi znajduje się w Izbie Tradycji OSP Tymbark.

Każdego, kto odwiedza naszą straż zachęcam do robienia zdjęć przy tym pięknym i wyjątkowym drzewie.

Tekst i zdjęcia: S. Przybylski

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark