• »

Maj miesiącem książkiPiątek, 18 maja 2018

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Szczególnie w dniach 8-15 maja 2018 r., obchodziliśmy Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Miał on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywała się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Z tej okazji zostały podjęte działania mające na celu propagowanie czytelnictwa.

9 maja uczniowie klas 1. Szkoły Podstawowej w Tymbarku uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Wiesławem Drabikiem – autorem licznych książek dla najmłodszych. Dzieci bardzo aktywnie i miło spędziły czas z pisarzem, odpowiadając na liczne zagadki związane z różnymi bohaterami bajek. Na koniec tego niecodziennego spotkania mogły sobie zakupić książeczki z dedykacją i autografem pisarza.

Także 9 maja, w budynku gimnazjum, zorganizowany został konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. Uczniowie klas 6, 7 i gimnazjum zmierzyli się z pytaniami konkursowymi. A oto wyniki konkursu:

 

I miejsce Alicja Szarłowicz,

II miejsce Weronika Moskal, Jakub Śmiech, Patryk Sporek,

III miejsce Kamil Wawrzyniak

 

17 maja, po raz kolejny, naszą bibliotekę odwiedziła młodzieży z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, z opiekunką Lucyną Woźniak, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem zaplanowano zagadki o zwierzętach dla wszystkich dzieci. Zadawanie zagadek to doskonała zabawa, która pomaga przetrwać nudę, jednocześnie umila czas, oraz rozwija dziecięcą wyobraźnię, umiejętność kojarzenia i łączenia faktów. Dzieci bawiły się doskonale. A uczniowie klasy policyjnej: Eryk, Patryk, Filip, Mariusz nawiązali bardzo dobry kontakt z młodszymi kolegami.

 I. Zwierczyk, A. Sadkiewicz

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark