• »

Promesa na remont kolejnych drógPoniedziałek, 30 lipca 2018

27 lipca w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie odbudowy infrastruktury komunalnej zniszczonej wskutek gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z obszaru powiatów: nowosądeckiego, nowotarskiego, gorlickiego, limanowskiego i tatrzańskiego. W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, który odebrał promesę na wyremontowanie ok. 1 km drogi gminnej Zawadka-Zarąbki-Piekiełko w Zawadce i ok. 600 m drogi gminnej Kopana Droga w Piekiełku (wysokość dotacji wyniesie maksymalnie do 80% wartości zadania).

Ta kolejna transza pozwoli usunąć szkody z lat 2009-2017 – a więc szkody, które już bardzo długo czekały na naprawę. I właśnie to pokazuje, że te promesy, które dziś przekazuję, okazują się swego rodzaju kołami ratunkowymi dla samorządów w takich trudnych sytuacjach, jak walka ze skutkami gwałtownych wezbrań wód – podkreślił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 

Droga gminna „Zawadka-Zarąbki-Piekiełko” w Zawadce

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark