• »

Piknik PatriotycznyNiedziela, 12 sierpnia 2018

Dzisiejszego niedzielnego popołudnia, już po raz kolejny, świętowaliśmy wspólnie 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem w ramach gminnych obchodów tego jubileuszu odbył się Piknik patriotyczny na tymbarskim rynku.

 Imprezę rozpoczęliśmy od teatrzyku kukiełkowego: Legendy o smoku wawelskim, który zakończył się quizem z nagrodami, sprawdzającym jakie historyczne widomości zapamiętały dzieci z legendy. Zaplanowane na później tematyczne animacje porwały do zabawy zarówno tych młodszych jak i starszych uczestników pikniku, którzy mogli m.in. pokazać swoje umiejętności taneczne i wokalne.

O godzinie 19.00 Gospodarz Gminy Paweł Ptaszek przywitał wszystkich przybyłych na tymbarski rynek i przypomniał, że piknik to kolejny punkt gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które rozpoczęliśmy 3 maja Tymbarskim polonezem dla niepodległej, a zakończymy 11 listopada i zaprosił Mieszkańców do udziału w planowanych imprezach.

Wyjątkowym punktem niedzielnego programu była widowiskowa rekonstrukcja historyczna przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych I Pułku Strzelców Podhalańskich AK pt. Pogotowie do akcji „Wschód” Tymbark 1944. Precyzyjnie przygotowana inscenizacja, obrazującą akcję żołnierzy placówki AK Trzos Tymbark na posterunek policji „granatowej” i żandarmerii w Tymbarku przeniosła widzów do Tymbarku z roku 1944. Po rekonstrukcji można było przyjrzeć się z bliska mundurom, broni i innym „sprzętom” użytym w ramach pokazu.

Piknik zakończyliśmy wzruszającym koncertem patriotycznym, podczas którego usłyszeliśmy takie utwory jak Biały krzyż czy Bogurodzica w wykonaniu: laureatów Przeglądu piosenki patriotycznej, tymbarskiego Chóru parafialnego oraz Strażackiej Orkiestry Dętej Tymbarski ton.

Uczestnicy pikniku mieli także możliwość spróbowania wyśmienitych potraw regionalnych przygotowanych przez KGW z Podłopienia.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark