• »

Wystawa prac Kai ZbrożekPoniedziałek, 17 września 2018

Od 14 września w tymbarskiej bibliotece można oglądać wystawę grafiki i ceramiki Kai Zbrożek, młodej adeptki sztuki, stawiającej swoje pierwsze artystyczne kroki. Wernisaż prac pt. „Ciała niebieskie” odbył się w miniony piątek i zgromadził: rodzinę autorki, miejscowych artystów, mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych z Wójtem Pawłem Ptaszkiem i Przewodniczącą Rady Gminy Zofią Jeż na czele.

Wszystkich zebranych gości powitała kierownik biblioteki, a następnie przedstawiła artystkę. O swoim warsztacie, technice wykonywania grafik opowiedziała sama autorka prac. W trakcie otwarcia zabrał głos Jan Plata, który przybliżył zebrany ideę sztuki współczesnej. W obecnej sztuce istotne znaczenie ma sam proces tworzenia dzieła, zrywa ona z materialnością dzieła, przedmiot nie jest godny uwagi, godny jest akt tworzenia, gdyż dzieło ma trafić do umysłu odbiorcy. Nie jest ważne zrozumienie działa, ale patrzenie na obraz z większą uwagą i skupieniem. Nie chodzi o piękno, sztuka ma ubogacać, wnosić nowe spojrzenie i wartości do naszego życia. Na zakończenie części oficjalnej zabrał głos wójt Paweł Ptaszek i przewodnicząca Rady Gminy Zofia Jeż, którzy pogratulowali talentu i życzyli autorce prac wspaniałych inspiracji twórczych i kolejnych wystaw.

Kaja Zbrożek - studentka III roku grafiki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie; mimo młodego wieku artystka ma wiele pasji i zainteresowań artystycznych, interesuje się: grafiką cyfrową, ilustracją, ceramiką i fotografią; niewielki wycinek jej twórczości możemy oglądać na prezentowanej obecnie wystawie.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark