• »

25-lecie tymbarskich WTZWtorek, 25 września 2018

W miniony czwartek (20 września), Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku obchodził srebrny jubileusz działalności. Uroczystość odbyła się w Limanowej i zgromadziła liczne grono podopiecznych wraz z rodzicami, opiekunów, ks. Franciszka Malarza, ks. Stanisława Kaczkę, sponsorów i darczyńców oraz władze powiatowe: Starostę Jana Puchałę i Wicestarostę Jana Urygę; samorządowe: Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka, a także gości: dyrektora Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych – Martę Mordarską i dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Monikę Nawalaniec.

Przepiękna jesienna pogada sprzyjała poświeceniu samochodu służbowego do przewozu osób niepełnosprawnych, którego dokonał ks. Franciszek Malarz, opiekun duchowy stowarzyszenia. Następnie wszyscy zebrani z uwaga obejrzeli film pt. Codzienność jak światło, ukazujący zajęcia dydaktyczne i praktyczne odbywające się w poszczególnych pracowniach terapeutycznych. Obok codziennej pracy przedstawiono również i te radosne chwile spędzone na wspólnych wycieczkach czy uroczystościach świątecznych. Niezwykła niespodzianką dla wszystkich był spektakl teatralny pt. Piętka króla Kazimierza w wykonaniu samych uczestników. Stroje z epoki, scenografia wraz z grą aktorską zachwyciły publiczność, o czym świadczyły niekończące się brawa. Na pamiątkę każdy z przybyłych na uroczystość gości otrzymał od podopiecznych „plecaczek szczęścia” z magicznymi przedmiotami oraz scenariusz przedstawienia. Pod koniec uroczystości wystąpili zaproszeni goście wraz z gratulacjami i życzeniami, do których przyłączył się również Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek.

Stowarzyszenie REMEDIUM jest organizacją pozarządową non-profit. Od marca 2004 roku jest również organizacją pożytku publicznego. Powstało w roku 2002 z inicjatywy pracowników i przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz rodziców osób niepełnosprawnych. Głównym celem powołania stowarzyszenia, które 15.10.2002 roku zostało wpisane do KRS, było i jest wspieranie działań zmierzających do pełnej integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Dotychczas najważniejszym działaniem jest prowadzenie od 02.05.2004r Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 60 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z terenu powiatu limanowskiego. Podejmowanych jest również szereg inicjatyw mających na celu zaangażowanie osób niepełnosprawnych w aktywne życie społeczne poprzez organizację Integracyjnych Artystycznych Plenerów Ceramicznych, Jesiennych Pikników z Warsztatami, prowadzenie Teatru Kukiełkowego „Nowi Gotowi”. W ostatnim okresie podjęte zostały działania zmierzające do powstania Zakładu Aktywności Zawodowej – Domu Wypoczynkowego w Męcinie, w którym pracę znalazłyby osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.(źr.: remedium-tymbark.pl)

 

 

fot. wwww.powiatlimanowski.pl

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark