• »

Ruszą szlakiem legionów pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony NarodowejWtorek, 25 września 2018

W dniach 4-6 października 2018 roku młodzież z terenu powiatu limanowskiego wyruszy na trasę jubileuszowego XXV Rajdu Górskiego Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rajd jest głównym punktem obchodów 25-lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej w Tymbarku, której początki działalności datuje się na rok 1911. Przed pierwszą wojną światową w Tymbarku powstała 26. Polska Drużyna Strzelecka.

W pierwszym dniu rajdu młodzież pokona trasę z Jurkowa przez Ćwilin, Śnieżnicę do Dobrej. W miejscowej Szkole Podstawowej zorganizowany będzie nocleg. W drugim dniu uczestnicy rajdu pokonają Górę Łopień i udadzą się do Internatu Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. W piątek o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku zaplanowano wykład Przemysława Bukowca pt. Tymbarscy Strzelcy w drodze do niepodległości oraz podsumowanie Rajdu Górskiego i wręczenie nagród. Zakończenie rajdu nastąpi w sobotę 6 października.

 Organizatorami imprezy są: Urzędy Gmin w Tymbarku i Dobrej, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Koło PTTK Tymbarskie Harnasie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Robert Nowak

 

Honorowy patronat Mariusza Błaszczaka,
Ministra Obrony Narodowej

ZAŁĄCZNIKI

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark