• » Informujemy, że od dnia 8 czerwca br. Urząd Gminy w Tymbarku przywraca pełną bezpośrednią obsługę klientów. Urząd jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. Każda osoba wchodząca do budynku będzie musiała dokonać obowiązkowej dezynfekcji rąk i posiadać środki ochrony osobistej w postaci maseczki, szalika bądź chusty. Na korytarzach bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów.

Skoki spadochronowe uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w TymbarkuWtorek, 04 czerwca 2019

Uczniowie klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku każdego roku biorą udział w szkoleniu spadochronowym.W tym roku szkolenie spadochronowe uczniów realizowała Grupa Spadochronowa Reaktor24, a skoki odbywały się na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie. W szkoleniu uczestniczyło 18 uczniów, którzy oddali łącznie 54 skoki z wysokości 1200 m.

Zakres merytoryczny szkolenia spadochronowego obejmuje: zasady bezpieczeństwa na lotnisku, higienę lotniczą, budowę i eksploatację spadochronów, teorię skoku, budowę i użytkowanie osprzętu spadochronowego, podstawy meteorologii, techniki skoku, sposoby wyskakiwania z samolotu, techniki postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Dokumentem potwierdzającym udział w kursie spadochronowym jest książka skoków skoczka spadochronowego. W książkę wpisywane są skoki, które potwierdza instruktor lub kierownik skoków. Uczestnicy szkolenia spadochronowego otrzymują także certyfikat ukończenia kursu.

Dla pasjonatów spadochroniarstwa organizowane są kursy spadochronowe podczas których uczniowie wykonują swoje pierwsze skoki z samoczynnym otwarciem spadochronu (tzw. metodą “Static-Line”). Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez doświadczonych instruktorów posiadających odpowiednie, ważne uprawnienia wydane przez organy państwowe – Urząd Lotnictwa Cywilnego.

 

Małgorzata Kulig

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark