• »

Podsumowanie wakacyjnych zajęćWtorek, 20 sierpnia 2019

Kończy się czas letniego wypoczynku. Podczas tegorocznych wakacji w tymbarskiej bibliotece odbywały się trzy cykle zajęć adresowanych do uczniów. W ofercie znalazły się zajęcia plastyczne, warsztaty robotów oraz zajęcia z kaligrafii.

Dzięki różnorodnej ofercie każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie. Wspólne przebywanie w grupach pozwoliło się zintegrować, odkryć wiele pasji i zainteresowań, a także miło spędzić wolny czas.

Dużą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, które odbywały się w dwóch grupach. Pod czujnym okiem instruktora, spod ręki uczestników wychodziły: ekologiczne torebki na prezenty, wykonane techniką decoupage, biżuteria – bransoletki wisiorki, obrazki do powieszenia powstałe przy pomocy kalkotekstu. Dzieci poznały technikę wykonywania rysunków za pomocą metaloplastyki, a na zakończenie każdy mógł wykazać się fantazją przy projektowaniu i realizacji niezwykłych ozdób z kleju.

W ciągu tygodniowych warsztatów robotów, prowadzonych w formie zabawy dzieci nauczyły się przy wykorzystaniu zestawów Lego, budować i konstruować oraz programować różne roboty m.in. łaziki marsjańskie. Podczas zajęć przy pomocy instruktorów, powstawały proste oraz zaawansowane konstrukcje, które były zdalnie sterowane przez pilota.

Najbardziej relaksacyjne i wyciszające były zajęcia z kaligrafii, gdzie młodzi skrybowie ćwiczyli pisanie ozdobnych liter przy pomocy piórka, poznali techniki zdobienia tekstu przy użyciu „litery gotyckiej” i „litery w koronkach”. Uczyli się wykonywać ornamenty zdobione złotem, a także mieszać kolory oraz wykonywać zdobienia na przykładzie samodzielnie wybranych ilustracji.

Zajęcia udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark, za co bardzo dziękujemy.

Ewa Skrzekut

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark