• » Informujemy, że od dnia 8 czerwca br. Urząd Gminy w Tymbarku przywraca pełną bezpośrednią obsługę klientów. Urząd jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. Każda osoba wchodząca do budynku będzie musiała dokonać obowiązkowej dezynfekcji rąk i posiadać środki ochrony osobistej w postaci maseczki, szalika bądź chusty. Na korytarzach bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów.

Koncert patriotycznyPoniedziałek, 25 listopada 2019

Wczoraj w Kościele Parafialnym w Tymbarku, w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, odbył się koncert patriotyczny pn. Polsko ojczyzno ma. Wydarzenie organizowanie wspólnie przez Parafię pw. Narodzenia NMP w Tymbarku i Gminę Tymbark zgromadziło liczne grono odbiorców, nie tylko mieszkańców naszej gminy.

Koncert otworzyli Gospodarze wydarzenia: ks. Proboszcz Jan Banach i Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, którzy przywitali przybyłych gości i podziękowali za tak liczny udział.

       

 

Podczas koncertu wystąpili światowej sławy artyści: Bogusław Morka, tenor obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie uważany przez znawców za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta i Sylwia Strugińska sopranistka Teatru Muzycznego w Łodzi, którym akompaniował prof. Marek Pająk z Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

Artyści zaprezentowali, solo i w duecie, pieśni religijne i patriotyczne, które przeplatane były rozważaniami oraz wierszami najsłynniejszych polskich poetów m.in.  Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy czy Jana Pawła II.

Zachwycona publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacją na stojącą. Na zakończenie, w hołdzie Janowi Pawłowi II odśpiewano wspólnie dwa ulubione utwory Papieża–Polaka: Abba Ojcze i Barkę.

GALERIA

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark