• » Informujemy, że od dnia 8 czerwca br. Urząd Gminy w Tymbarku przywraca pełną bezpośrednią obsługę klientów. Urząd jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. Każda osoba wchodząca do budynku będzie musiała dokonać obowiązkowej dezynfekcji rąk i posiadać środki ochrony osobistej w postaci maseczki, szalika bądź chusty. Na korytarzach bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów.

Whaley Bridge (Anglia)Wtorek, 22 2013

Whaley Bridge


Whaley Bridge to niewielkie, atrakcyjne miasto, leżące w okręgu Derbyshire, 18 mil na południe od Manchesteru i około 20 mil od Sheffield w kierunku zachodnim. Jego populacja to 7000 mieszkańców.

Miasteczko i okolice są wymarzonym wręcz miejscem dla turystów, którzy lubią długie spacery. Oprócz typowego angielskiego klimatu i zielonych lasów, atrakcją są także liczne kanały wodne. Whaley Bridge znane jest z różnorodnych sklepów, restauracji oraz typowych angielskich pubów. Posiada rozbudowaną bazę oświatową - 5 szkół podstawowych, wśród których znajduje się Taxal & Fernilee CE Primary School, będąca partnerem programu wymiany młodzieżowej Tymbark - Whaley Bridge, liczne przedszkola lub placówki, spełniającą podobną rolę.

W Whaley Bridge kwitnie życie społeczne, prężnie działa tutaj wiele organizacji, w tym Stowarzyszenie Whaley Bridge - Tymbark, odpowiedzialne za rozwijanie i ożywianie wzajemnych kontaktów (umowa podpisana w 1994 r.).

 

GALERIA

Głowna pozycja menu

Najnowsze galerie

VIDEO PREZENTACJA Gminy Tymbark

Wirtualny spacer po Gminie Tymbark